Bio

o mnie …

Ślązak z urodzenia i z wyboru. Od lat mieszkam i pracuję w Katowicach, gdzie na co dzień oddaję się swoim pasjom: grafice komputerowej i fotografii. W swoich pracach zwykle staram się łączyć te dziedziny, stąd tak często można w nich znaleźć zarówno fotomontaż, jak i grafikę 2D/3D.
Fantastyka, horror i postapokaliptyczne pejzaże są mi szczególnie bliskie, dlatego z radością projektuję okładki dla znanych wydawnictw, takich jak: Prószyński, Albatros, Videograf. Tworzę plakaty, kalendarze i okładki do powieści jednego ze swoich ulubionych pisarzy – Stephena Kinga, ale również takich autorów jak O. S. Card czy Stefan Darda. Moje prace doczekały się publikacji na łamach polskich i zagranicznych czasopism, a także kilku indywidualnych wystaw.

Stephen King jest jedną z najważniejszych w mojej twórczości postaci, dlatego jego książkom poświęcam wiele uwagi. Jestem autorem pierwszej w Polsce amatorskiej ekranizacji opowiadania „Lament paranoika”. Zdobyłem za nią wyróżnienie na VIII Festiwalu Filmowym „Nakręceni” w 2014 roku w Bełchatowie. W 2017, podczas Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Nightmares and dreamscapes of Stephen King” w Rosji, zdobyłem 2. miejsce.

Mam na koncie trzy „Złote Kościeje”, nagrody przyznawane przez portal Kostnica.pl, za najlepszą okładkę horroru. Jestem laureatem nagrody przyznawanej przez Śląski Klub Fantastyki „Śląkfa 2015” w kategorii Twórca Roku.